Haber

DEPREM MAĞDURLARI İÇİN ÖĞRETMENLER TAŞINDI

KAHRAMANMARAŞ merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki farklı depremin ardından Muğla’nın Bodrum ilçesinde öğretmenler depremden etkilenen vatandaşlar için yardım ve destek faaliyetlerine katıldı. Bodrum Ukraynalılar Derneği de çalışmalara destek verdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilde hissedilen depremin ardından vatandaşlar yardım kampanyası için Herodot Kültür Merkezi’ne akın etti. Kıyafet bağışları Bodrum Gençlik Merkezi’nde toplandı. Burada öğretmenler, depremden etkilenen vatandaşlar için yardım ve güçlendirme çalışmalarına katıldı. Çalışmalara destek veren Vedat Türkmen İlkokulu Matematik Öğretmeni Nurullah Özden, “Biz ancak bunu yapabiliriz. Biz de orada olmak isteriz. Mümkünse oraya gideriz” dedi. Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Ayşe İntaş, “Biz kendimiz buradayız ama kalbimiz depremzedelerle. Çok ama çok büyük bir felaket yaşadık, çok üzgünüz. elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Böyle bir günde dayanışma için buradayız.”

UKRAYNALILAR DA TEMEL VERDİ

Öte yandan Bodrum Ukraynalılar Derneği de depremzedelere ihtiyaç malzemeleri gönderdi. Dernek Üyesi Galina Ateş, “Ukrayna halkı, Türk dostlarının acısını ve kederini paylaşıyor. Ukrayna’da savaş başladığında Türkiye çok yardım etti. Ukrayna’nın tüm imkanlarıyla yanında oldu ve olmaya devam ediyor. Şimdi de yardım etmeye çalışıyoruz. Elimizdeki imkanlarla.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu