Haber

Kılıçdaroğlu: Asgari ücretten vergi almayacağız

ANKARA (İGFA) –Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çalışanlar için gelir vergisi tarifesini yeniden düzenleyeceklerini belirterek, “İşçilerin vergi yükünü azaltacağız. Asgari ücretten vergi almayacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında, Türkiye’de ekonomik eşitsizliğin arttığını ve orta sınıfın yok edildiğini savunarak, şunları söyledi:

Bu sınıfı büyüteceğim ve çelik gibi güçlendireceğim. Bunları nasıl yapacağım? Bir; Ülkede güven ortamını sağlayarak yatırımı çekeceğiz. İki; Temiz bir yönetimle halktan çalınanı iade edeceğiz ve akılcı, şampiyonlar ligi ekonomi takımıyla Türkiye’yi krizden hızla çıkaracağız. Uçmak; Türkiye’yi ucuz emek-yüksek enflasyon sarmalından çıkarıp dünyayla rekabet eden bir ülke haline getirmek için sanayi devriminin dayanıklı yeni altyapısını kuracağız. Tüm teknoloji alanlarına yatırım yapacağız. Dört; Çalışanlar için gelir vergisi tarifesini yeniden düzenleyeceğiz. İşçilerin vergi yükünü azaltacağız. Asgari ücretten vergi almayacağız. Beş; Kadınların çalışma hayatına katılımını artıracağız. Gelir elde ettiklerinde bu haneler hızla orta gelir grubuna dönüşecektir. Altı; Sanayiyi tüm Türkiye’ye yayarak İstanbul’dan Anadolu’ya ekonomik hareketlilik oluşturacağız. Anadolu’yu yeniden ayağa kaldıracağız. Bu otomatik olarak fiyatları yükseltmek anlamına gelir. Yedi; Organize sanayi bölgelerinde teknoloji liseleri kuracağız. Mesleki eğitimlerle gençlerimiz yeni beceriler kazanacak. Sanayicinin ihtiyaç duyduğu aranan eleman sorunu çözülecektir. Hepsi için planlarımız hazır. Her şeyi döngü döngü çalıştık. O kadar hazırız, o kadar güzeliz ki geriye bir tek iş kalıyor; bu beceriksizleri gönderin. Bir oy veya bir oy. Tüm gereken bu. Sevgi ile kalın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu