Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biri mutfakta, biz balkondayız

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’dan Ankara’ya geçtikten sonra partisinin genel merkezinde balkon konuşması yapıyor.

Ülkede demokrasi şölenini arınmış bir şekilde tamamladıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda kesin sonuçlar belli olmasa da cephenin ortasında olduklarını ifade etti.

TÜRKİYE VE MİLLETİMİZ KAZANAN OLDU

“Ülkemiz kazandı, milletimiz kazandı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, milli iradenin üstünlüğüne olan bağlılığıyla dünyanın önde gelen merkezinde olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimleri.Milli iradenin kararına yani sizin kararınıza istisnasız saygı duyduk.Duyduk, bundan sonraki seçimlerde de saygı duyacağız.Cumhur İttifakı işini bilir.Yaptığınızı yaptınız. Herkesten bire bir demokrasi olgusu bekliyoruz.Seçim dönemi tartışmaları artık geride kaldı.Artık bunun üzerine yeni kapaklar koymanın bir anlamı yok.Gayri resmi kesin sonuçlar açıklandığında milletimizin ne yaptığı belli oluyor. karardır. Hep birlikte göreceğiz” dedi.

“EN YAKIN RAKİBİMİZLE 2 MİLYON 600 BİN FARK YAPTIK.. BİRİNCİ TÜRDE BİTMEYECEĞİNE İNANIYORUZ”

56 milyon vatandaşın her birine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın rakibimizi şimdiden 2 milyon 600 bin geride bıraktığımızı söyledi. Kesin sonuçların açıklanmasıyla bu farkın daha da artacağını biliyoruz. Bu turu yüzde 50’nin üzerinde oyla bitireceğimize inanıyoruz. . Yabancı oyların tamamı ülkemize geçmediği için sayımları devam ediyor. Seçim zaferine gölge düşürecek en ufak bir zayıflığa izin vermeden süreci takip edeceğiz. Mevcut tabloyla bile, parlamento seçimleri Cumhur İttifakı’nın çoğunluğu kazanmasıyla sonuçlandı. Şu anda mecliste çoğunluk Cumhur İttifakı’nda. Milletler Topluluğu komisyonlara hakimdir. Dolayısıyla Meclis’te çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na veren vatandaşların Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de inanç ve istikrarı destekleyeceklerinden şüphem yok” dedi.

TÜRK ASIRININ YÜKSELİŞİNİ HİÇ KİMSE İLERLETEMEZ

Cumhur İttifakı ortaklarına da çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarından itibaren büyük ve güçlü bir Türkiye için çalışmaya başlayacaklarını belirterek, “Türk Asrının yükselişini kimse engelleyemeyecektir.”

nazimiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu