Haber

İçişleri Bakanı Soylu: ‘Terör örgütünü ülkemizden kovduk’

SULTANGAZİ Belediyesi’nin düzenlediği sahur programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terör örgütünü ülkemizden çıkardık. Bir daha terör örgütünü ülkemize sokmayacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen sahur programına katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özen ve Yine Refah Partisi İlçe Başkanı Yasin Kul da katıldı.

Süleyman Soylu vatandaşlarla sohbet ettikten sonra programda bir konuşma yaptı. “Bu konunun elebaşıları, kahraman arkadaşlarımızın her biri sabah 08:00’e kadar gözaltındaydı. Biz 04:45’te uğurladık, 08:00’de geldiler, 201 uyuşturucu tacirini tutukladılar. Kendilerini tebrik edip ayrıldık. .” Bakan Soylu, “Hassasiyetimiz inançlarımızda, değerlerimizde, aile yapımızda. Bugün ayaktaysak aile yapımız güçlüdür. Aile yapımız güçlü olduğu için ayaktayız. Kırmızı çizgilerimiz var. Dokunmayacağız aile yapımız.” Aile yapısı, onları içeri almıyoruz, içeri almıyoruz” dedi. Soylu, “Şırnak, tıpkı Batman gibi bir petrol kenti haline geldi” dedi. Öte yandan Doğu Akdeniz’de aradığımız, burnumuzu bile sokmaktan çekinmediğimiz gazımızı, gücümüzü inşallah bulacağız. Kahramanmaraş’ta düzenlenen 69 günlük değerlendirme toplantısı hakkında bilgi veren Soylu, “Kahramanmaraş ve Hatay’da gerçekleştirdiğimiz Adıyaman ve Malatya’ya önümüzdeki hafta gideceğim. Değerleme toplantılarında 69 günde geldiğimiz nokta 727 bin çadır, içinde yaklaşık 2 milyon 900 bin kişi yaşıyor. Bir yandan bugüne kadar kurulan 66 bin konteynerde yaşayanlardan acilen yıkılan 57 bin binanın yaklaşık 41 bininin yıkılarak taşındığının altını bir kez daha çiziyorum. bugünkü oran yüzde 74’e ulaştı. İnşallah bayramdan sonraki ilk 10 gün içinde tamamlayabileceğiz. Örneğin Kahramanmaraş’ta birçok ilçeyi tamamladık. Pazarcık’tan başlayarak birçok ilçeyi köyü ve şehriyle birlikte bitirdik, bitirdik. Özellikle bayramdan sonra, becerebilirsek ağır hasarlı binaların yıkımına başlayacağız” dedi.

Görüntü dökümü: ————————Programdan görüntüler-Saylu’nun konuşması-Saylu’nun vatandaşlarla sohbeti

-Genel ve detaylı görseller

bor-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu