Haber

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması Bilecik’te protesto edildi

Refah Partisi Bilecik İl Başkanlığı üyeleri, Türkiye’de Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasını yine protesto etti.

Refah Partisi Bilecik İl İdare Meclisi Eğitim Lideri Halil İbrahim Şener, Atatürk Parkı önünde düzenlenen eylemde basın açıklaması yaptı.

Şener, İslamcılara ve Müslümanlara yönelik saldırıların sadece İsveç’te olmadığını belirterek, saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Hindistan, İsrail, Kanada, Fransa ve Doğu Türkistan’da da benzer eylemlerin İslam’a ve Müslümanlara yapıldığını kaydeden Şener, “Hindistan’da iktidardaki Halk Partisi yetkilileri Peygamberimiz Muhammed’e karşı aşağılayıcı ifadeler kullanıyor. Aksa’da namaz kılan Müslümanlar katlediliyor, öldürülüyor. Kanada’da camiden çıkanlara kurşun sıkılıyor, Fransa’da başörtülü kadınlara dayak atılıyor, hakaretler ediliyor, Doğu Türkistan’da Müslümanlara işkence uygulanıyor ve katlediliyor. Maalesef bu örnekleri saymakla bitiremiyoruz.” sözlerini kullandı.

Müslümanları birlik olmaya davet eden ve saldırıların durdurulması için en güçlü yaptırımların uygulanması çağrısında bulunan Şener, şunları kaydetti:

“Bugün yaşananlar bize D-8’in ve İslam Birliği’nin acilen harekete geçirilmesi gerektiğini gösteriyor. Devlet yetkililerimizi D-8’in öncülüğünde bu ve benzeri ülkelere yaptırım uygulamaya davet ediyoruz. Bu ve benzeri şerler Dün olduğu gibi bugün de oryantal güçlerin içi boş durmuyorlar.Bunlar Malcolm X’in dediği gibi düşünce özgürlüğü adı altında İslam’a hakaret özgürlüğü istiyorlar.Milli Görüşçüler olarak bunlara ve benzerlerine her zaman karşıyız. kötü niyetli güçler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu